Search
Generic filters

Yves Rocher

Yves Rocher – Tvůrce rostlinné kosmetiky

Rostlinná kosmetika Yves Rocher využívá regenerační sílu a životadárnou energii rostlin ve prospěch vaší krásy! Přijďte si vybrat z více než 700 výrobků rostlinné kosmetiky.

Průkopník ve světě kosmetiky

Yves Rocher – to není pouze světově proslulá značka, ale také jméno muže s osobitou a nekonvenční vizí. Jeho příběh se začal psát v bretaňském městečku La Gacilly.

Jeho smělý pohled na krásu je tu s námi už více než 60 let a dodnes neztrácí na relevanci. Přesvědčení pana Yvese Rochera vždy stálo v popředí našeho konání. Věříme v jinou vizi krásy. V krásu, která je nezištná, má nespočet tváří a vyjadřuje se prostřednictvím osobnosti, hodnot a způsobu jednání. Věříme, že přírodní složení neznamená nižší účinnost. Věříme, že kosmetika nemusí být drahá, aby byla vysoce kvalitní. Také věříme, že firma musí při svém růstu přistupovat s respektem k lidem i k naší planetě.

Ke kořenům až do bretaňského městečka La Gacilly

Pan Yves Rocher se narodil 7. dubna 1930 v malé vesničce La Gacilly ve francouzské Bretani. Smysl pro obchod získal už jako malý chlapec v butiku svého otce, zručného kloboučníka, který měl obchod v přízemí jejich domu.

Kvůli chatrnému zdraví ho jeho rodiče vzdělávali doma, ale i přesto prožil se svou sestrou bezstarostné a šťastné dětství v prostředí malebného městečka La Gacilly obklopeného poli a kouzelným lesem Brocéliande.

Ve 14 letech ho nesmírně zasáhla otcova smrt, a právě v onom lese našel útočiště. Tehdy pan Yves Rocher objevil pozitivní a léčivé účinky přírody.

Zrod Rostlinné kosmetiky

Na počátku padesátých let 20. století se pan Yves Rocher potkal s léčitelem ze sousední vesnice, jenž mu odhalil tajemství produktu na bázi kořene orseje jarní, byliny, která dokázala léčit křečové žíly. Z těchto kořenů namíchal účinný krém, který začal posléze vyrábět v kuchyni rodinného domu. Mnozí lékárníci si na něj v té době stěžovali. Nic ale nezlomilo jeho odhodlanost, naopak byl tím více motivovaný.

Postupem času se jeho krém stal nezbytnou součástí každé domácnosti v okolí. A to byl teprve začátek…

I když mu už prostor i prostředky přestávaly stačit, jeho motivace neznala hranic, a tak si pan Yves Rocher se svým krémem postupně podmanil celou Francii. Ke zvýšení povědomí o svém produktu využíval inzerci v národním tisku a objednávky následně rozesílal poštou. Jeho úspěch nepřestával růst!

Krása pro všechny

Jeden krém je přece málo! A tak pan Yves Rocher přišel s myšlenkou zpřístupnit krásu všem ženám bez rozdílu napříč celou Francií. Ženy z venkova o sebe přeci chtějí pečovat úplně stejně jako ty z velkých měst.

Jako první vznikl krém z heřmánku, byliny s uklidňujícími a zjemňujícími účinky. Tentokrát se krém řadil do kosmetiky, takže pobouření lékárníci už jeho úspěch nemohli ohrozit.

Dalším cílem, kterého chtěl Yves Rocher dosáhnout, bylo všeobecně ustanovit vizi ženské krásy bez ohledu na věk, původ nebo sociální status. Krása každé ženy totiž tkví v její přirozenosti.

Otevírací doba
Po09:00 - 20:00
Út09:00 - 20:00
St09:00 - 20:00
Čt09:00 - 20:00
09:00 - 20:00
So09:00 - 20:00
Ne09:00 - 20:00

Central Blog

Skip to content