Search
Generic filters
Most-tyčák

SOCHA POKŘTĚNA, MOST-TYČÁK SE TYČÍ PŘED CENTRALEM

V úterý 18. července proběhlo slavnostní odhalení a křest sochy Most-tyčák, jehož autorem je Jakub Flejšar. Součástí tiskové konference byly i proslovy primátora Marka Hrvola, který pozitivně zhodnotil přínos umění v prostoru centra města a uvítal investice, které společnost EPG, která vlastní nákupní centrum Central Most, vkládá již několik let do rekonstrukce budovy. Samotný autor Jakub Flejšar hovořil o tom, kde bral inspiraci a proč zrovna tento název pro červenou dominantu. Na podiu zrekapitulovala kompletní rekonstrukci centra Linda Ryšavá, vedoucí plánování a výstavby Centralu. Krátce vystoupil i Michal Procházka z architektonického ateliéru SAEM, který prozradil, kde brali architekti inspiraci pro FoodCourt či dlažbu a svítidla. Celou akci uzavřel svým projevem Martin Koštíř, Center Manažer nákupního centra, který také slavnostně sochu pokřtil šampaňským.  

Socha, která sbírá po městě různé ohlasy, bude v budoucnu ještě nasvícena, aby i za tmy vynikala hra světla a stínů, se kterou při vytváření díla pracoval sochař Flejšar. Během letošního roku MOST-TYČÁKA doplní ještě jedna socha, která bude tentokrát představovat osobu v pohybu, při cestě do obchodního centra, kdy bude usazena na nově vybudovaném schodišti z ulice Radniční.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se k nám připojili během ceremoniálu, veřejnosti, novinářům i pozvaným hostům.

O akci si můžete přečíst v těchto médiích:

Mostecký deník

Mostecké listy

Idnes

Sdílejte s přáteli

Central Blog

Blog

Řekněte sbohem roztřepeným konečkům.

Roztřepené konečky mohou být noční můrou. Ale není třeba zoufat! S pravidelnou péčí můžete mít opět krásné vlasy. Správný výběr šamponu Při výběru šamponu je důležité hledat produkty bez škodlivých chemikálií,

Číst více
Skip to content