Search
Generic filters

Vypěstujte si čistý vzduch přímo ve vašich domovech!

4 minuty

Tak často přemýšlíme nad čističkami a dalšími domácími spotřebiči, že zapomínáme, na květiny a rostliny v našem prostředí.  Možná je načase se zamyslet nad repertoárem vaší zeleně a rozšířit ji o další druhy. Věřte, že jsou mezi nimi i ty, které nevyžadují pravidelnou údržbu. Dle čeho bychom se měli rozhodovat, než si zelené přírůstky pořizujeme, přinášíme v našem článku. 

Přemýšlíte-li nad tím, dle čeho situovat další přírůstky do pokojů, zamyslete se nad vaším celkovým interiérem. Nese-li se v minimalistickém duchu, ale přejete-li si mu dodat na menší dramatičnosti, určitě nezkazíte nic rostlinami palmového typu. Ty dodají domovu pravou živelnost. Kolik máte v bytě nebo rodinném domu místností? Jaké světlo a teplota v nich jsou? Tato hlediska si rozdělte, než vůbec navštívíte květinářství nebo zahradnictví. My jsme vybrali pár horkých adeptů! 

 

Bambusová palma 

 

Pokud máte byt nebo menší místnosti, hodí se vám tento druh pokojovky do interiéru už jen proto, že roste pomaleji než ostatní druhy palem. Nezabere tedy hned mnoho místa a vy se můžete kochat, jak se vám postupně mění před očima. 

 

Fíkus 

 

Poohlížíte-li se po vyšší pokojové, avšak elegantní rostlině, našli jste zřejmě ve fíkusu toho pravého adepta. Dopřejte mu slunečné stanoviště. Ve světlém a prostorném pokoji se mu bude dařit. V obýváku se bude vyjímat nejlépe a navíc bude celé místnosti dopřávat čistý vzduch.

 

Břečťan 

 

Přejete si dodat vašim místnostem na živelnost? Zároveň ale nechcete zahlcovat povrchy soškami a suvenýry, na které by se časem prášilo.Takový břečťan, který se bude elegantně vinout a šplhat po poličkách, se postará o příjemné prostředí plné kyslíku. Můžete jej nechat volněji, nebo si více pohrát se závěsnými květináči, máte-li je k dispozici. 

 

Tlustice 

 

Je-li vaší vidinou rostliny rozmnožovat, pak jste zvolili tu správnou rostlinu. U tlustice stačí odstřihnout kousek rostliny a vložit ho do vody. Brzy pustí kořeny a přesadíte ho bez problémů do květináče nebo do venkovních prostor. Výhodou u tlustice je i její bezúdržbovost. Nepotřebuje totiž často zavlažovat. Navíc roste dobře na slunci i ve stínu. Přemýšlíte nad novým nebo dalším zeleným přírůstkem do vašich domovů? Zavítejte do Floristik Art, kde vám ochotné floristky rády poskytnou odbornou radu! 

Sdílejte s přáteli