Search
Generic filters
Soutěž Pouliční umění

Fasádu již zdobí obrazy Davida Strauzze

Jak jsme vás již informovali v předchozí novince, oslovili jsme mezinárodního streetartového umělce kanadsko-českého původu Davida Strauzze s tím, aby na fasádě našeho nákupního centra vytvořil jednu z největších nástěnných maleb v České republice.

Samotnému vytvoření uměleckého díla předcházelo kompletní vyčištění celé fasády, odstranění reklamních oken,  překrytí děr trapézovým plechem a nátěr podkladovou barvou.

Na šesti vzniklých „plátnech“, kdy každé má více jak 100 metrů čtverečních, umělec zvěčnil náhodné osoby, které ho během života nějakým způsobem zaujaly. Nejsou to tedy žádné známé osobnosti, ale obyčejní lidé, se kterými se můžeme ztotožnit. Na každé tváři se odehrává jiná emoce, která silně rezonuje jak návštěvníky Centralu, tak kolemjdoucími a kolemjedoucími. Celé dílo završil nápisem „MÁM SNY“ táhnoucí se přes všechny výklenky.

Nástěnnou malbu, která oživila jinak šedou hlavní třídu města umělec dokončil 16. května. Na vysokozdvižné plošině ho lidé mohli vidět jak za deště, kdy se modlil, aby se mu barvy ze sprejů neslily, tak za větru, kdy doufal, že alespoň trochu barvy přistane na fasádě. Nenechal se ale počasím odradit a celé dílo bylo hotové za 17 dní.

Sdílejte s přáteli

Central Blog

Vlog

Vyberte si letní střevíčky

Je na čase do toho obout! Pro letní střevíčky pro každý den jsme zavítali do prodejny Deichmann. V prodejně Baťa jsme se zaměřili na vložky do bot a spreje. Podívejte se

Číst více
Skip to content