Search
Generic filters
Fasáda

Fasádu Centralu ozdobí díla Davida Strauzze

 

Letošní jaro je ve znamení jedné z poslední fází několika leté revitalizace našeho nákupního centra.

 

Své obnovy se dočká fasáda nákupního centra ze strany třídy Budovatelů. Prvním krokem bylo kompletní vyčištění celé fasády specializovanou firmou, následované odstraněním reklamních oken ve spodní části. Čistící práce probíhaly během měsíce března a po jejich dokončení došlo k odstranění oken a srovnání fasády za nimi do stejné úrovně s okolní fasádou.

 

Tomu všemu dodají punc umělecká díla, která na připravené plochy namaluje mezinárodní streetart umělec kanadsko-českého původu David Strauzz. „David na našem nákupním centru vytvoří jednu z největších nástěnných maleb v České republice, jejímž tématem bude „svoboda“. Svoboda má mnoho tváří, kdy každý jednotlivec si najde tu svou na základě své unikátní životní perspektivy a zkušenosti,“ říká Martin Malý, ředitel marketingu a komunikace EPG Group, která vlastní Central Most.

Fasáda malba Strauzz

Nástěnná malba bude nejen vizuálně ohromujícím doplňkem městského panoráma, ale bude také symbolizovat transformační sílu obnovy města. Stejně tak, jako se stěny nákupního centra přemění na plátna, tak i město jaké takové prochází postupnou proměnou, která vdechuje nový život do zanedbaných částí. „Venkovní umění, jako forma projevu, rezonuje s mladou generací a poskytuje velký prostor pro kreativitu a sebevyjádření. Nástěnná malba se stává plátnem, které přímo vypovídá o aspiracích a snech mládeže a slouží jako zdroj inspirace a kulturní hrdosti,“ říká David Strauzz.

 

Umělec by měl začít tvořit na přelomu dubna a května a celé dílo by mu mělo zabrat přibližně tři týdny.

Sdílejte s přáteli

Central Blog

Skip to content