Search
Generic filters

Tip na výlet: Vulkanické kopce Oblík a Srdov

4 minuty

Jarní počasí přímo vybízí na příjemné procházky. Vydejte se za dominantou okolí do národní přírodní rezervace Oblík.

Oblík má své kouzlo a jeho dominantní poloha kopce přitahovala návštěvníky už od dob pravěku. Důkazem jsou například nálezy keltské spony na jeho vrcholu. Část vrchu je dokonce Národní přírodní rezervací a patří do CHKO České Středohoří.

Pokud byste si rádi dopřáli na vrch Oblík delší trasu, můžete auto zaparkovat ve vesnici Mnichov. U kostela ve vesnici Mnichov už vede zelená turistická značka. Čeká vás mírné stoupání, až dojdete do sedla mezi kopci Oblík a Srdov. Nezapomínejte se při stoupání do kopce zastavit a odpočinout si. Odměnou vám budou fantastické výhledy. Pokud vám Oblík nebude stačit, vydat se můžete rovnou na Srdov.
 
Pod kopci půjdete po širokých polních cestách. Cestou na Oblík je vyšlapaná stezka, která je sice užší, ale bezpečná. Na kopec Srdov nevede značená stezka, ale je zde vyšlapaná pěšina. Cestu bohužel není možné projet s kočárkem.
Věděli jste, že z Oblíku byl dovezen kámen pro slavnostní zahájení stavby Národního divadla? Možná i to může být pro vás jedním z dalších mnoha důvodů, proč tento populární vrch navštívit.
 
Nezapomeňte na dostatek vody a svačinu, protože cestou nenarazíte na chatu nebo hospodu.
Sdílejte s přáteli
Skip to content