Recyklujte i ve vaší koupelně!

Končí obaly od vašich kosmetických oblíbenců vždy v odpadkovém koši? Zkuste na produkty od produktů nahlížet i na něco, co vám může službu přinést opakovaně. Fashion a beauty blogerka Eva vám přináší tipy, se kterými budeme zase o krok napřed v šetrnosti vůči životnímu prostředí.

Kalíšky použijte jako pouzdro na léky 

 

Pokud používáte kalíškové typy balzámů na rty, dejte jim příležitost po jejich vypotřebování. Můžete jej využít opět jako nádobku na vlastní balzám na rty, pokud například používáte i kokosový olej, který je známý svou všestranností na veškeré tělesné neduhy. Pokud jedete na krátký pobyt a užíváte-li léky nebo vitamíny, můžete malý kalíšek použít nebo jako skladné pouzdro na léky. 

 

Obaly od krémů na kancelářské sponky

 

Toužíte-li po systému i v pracovním prostředí, pak můžete využít obaly od miniaturních nebo větších balení krémů na ruce jako úložiště na drobné kancelářské potřeby. Váš protějšek je může ocenit i ve své domácí dílně na drobné komponenty a šroubky. Využití najdou obaly od větších krémů i jako květináče, postrádáte-li je ve vaší domácnosti. 

 

Pumpičkové obaly od mýdel a čistících gelů na obličej 

 

Upřednostňujete-li pumpičkové dávkovače mýdla, určitě stojí za zvážení, zda-li jim nedat další šanci. Jejich využití je široké. Ať už využijete opakovaně jako dávkovač na mýdlo, nebo třeba na dezinfekci. Pokud jich máte doma již nadbytek, můžete využít na pracovním stole jako dávkovač dezinfekčních prostředků. 

 

Skleněné lahvičky jako okrasná dekorace

 

Používáte-li kosmetické přípravky ve skleněných lahvičkách, určitě se jich nezbavujte. Mohou totiž posloužit jako malé vázičky na pár lučních kvítek, nebo třeba jako tyčinkový difuzér. 

 

Inspirovali jsme vás v zužitkování kosmetických obalů? Přidejte vaše tipy, kterými přispíváte k šetrnosti! 

 

Do konce dubna běží soutěž o menu z Bageterie Boulevard! Přiveďte do klubové aplikace další dva kamarády a navštivte nás v Centralu Most, kde si s náma můžete dát výbornou kávu! 

Řekněte to svým přátelům

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email